Blog
  Komentarze: 0

  Często dostajemy zapytania od klientów odnośnie tego, czy pontony firmy Kolibri nadają się do wędkarstwa. Czy nadają się również do pływania turystycznego. A czy można pontony zabierać nad morze. Dalej napiszemy do jakiego rodzaju wody może służyć ponton Kolibri, gdzie możemy go zabierać i jaką dezycję najlepiej podjąć przy zakupie pontonu do konkretnego celu.

  Ponton Kolibri do wędkarstwa

  Nikt nie będzie zdziwiony że 70% osób, które chcą nabyć ponton, właśnie szukają pontonu do wędkarstwa. Zawsze chętnie udzielamy odpowiedzi na wszystkie pytania związane z tym w co oprócz pontonu warto się zaopatrzeć jeśli poszukujemy pontonu do wędkarstwa.

  W jakim kolorze kupić ponton do wędkarstwa

  Na forach toczą się dyskusję odnoście odpowiedniego koloru pontonów do wędkarstwa. Jest teoria że ryba widzi bardziej ten czy inny kolor pontonu. My natomiast uważamy że ryba nie patrzy na ponton i w jakim on jest kolorze.
  Ale dla wędkarza, który czasami długo musi siedzieć pod słońcem kolor pontonu ma znaczenie. Firma Kolibri produkuje dwa podstawowe kolory pontonów. Za te kolory nie trzeba dopłacać. Jest to kolor zielony i kolor jasnoszary. Ważnym jest to że przy podstawowych kolorach pontonów dodatki czyli: wiosła, uchwyty na wiosła i pawęź są w kolorze czarnym. Każdy inny kolor który możemy zamówić ma wszystkie dodatki w kolorze jasnoszarym. Dlatego warto mieć na uwadze że jak się kupuje ponton w kolorze szarym standardowym to kółka do niego będą pasować czarne gdyż pawęź mamy w kolorze czarnym.
  Dwa podstawowe kolory: zielony i jasnoszary mają swoję wady i zalety. Jasny mniej się grzeje na słońcu a zielony mniej się brudzi.
  Przy wyborze koloru do pontonu wędkarskiego trzeba pomyśleć żeby podjąć dobrą decyzję.

  Jakiej długości kupić ponton do wędkarstwa

  Jeśli będziemy używać ponton do wędkarstwa to musimy mieć na uwadze to że będziemy mieli ze sobą inny sprzęt. Jak naprzykład echosondę, wędki, przynęty, a czasem i jedzenie i zbiornik z paliwem lub akumulator. Producent Kolibri ma wpisaną w dokumentacji do każdego pontonu maksymalną liczbę pasażerów i ładowność pontonu. Kiedy popatrzymy na ponton Kolibri KM 280 to zauważymy że ten ponton jest wyliczony na dwie osoby. Ale w praktyce jest tak że ten ponton jest dobry dla jednego wędkarza. Jeśli chcemy wybrać się z kolegą to najlepiej patrzeć na pontony Kolibri o długości 330 lub 360 cm.


  Jakie akcesoria pontonowe są niezbędne do wędkarstwa

  Sposób użytkowania pontonu wędkarskiego nieco się różni od sposobu użytkowania pontonu turystycznego. Przy długim siedzeniu z wędką w ręku nasze plecy mogą się zmęczyć. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest Siedzisko obrotowe ( nie jest to Kolibri, ale dobry i sprawdzony przez nas producent), lub Siedzisko miękkie z oparciem (Kolibri). Jeśli używamy echosondę to dobrym wariantem jest nabycie UBM – jest to uchwyt na dwie wędki i echosondę.

  Ponton Kolibri dla turystyki

  O pontonach typowo dla turystyki pyta się 20% osób. Pontony firmy Kolibri jaknajbardziej się nadają do pływania w bez wędki J Mamy tutaj większe pole do wyboru koloru pontonu. Ponton turystyczne zdecydowanie będzie mniej się brudził dlatego oprócz standardowych możemy pozwolić sobie inne kolory z oferty Kolibri. Jeśli patrzymy na ofertę pontonu naprzykład Kolibri KM 330 to widzimy w dokumentach wpisane 4 osoby. Śmiało możemy liczyć że 4 osoby się zmieszczą do takiego pontonu i miejsca będzie wystarczająco.


  Ponton Kolibri nad morze

  Osoby które mają zamiar kupić ponton Kolibri i używać go nad morzem składają 10% od wszystkich zainteresowanych. W odpowiedzi na pytanie: „Czy może ponton Kolibri pływać nad morzem?” – śmiało odpowiadamy: „Tak!”. Materiał PVC znanej niemieckiej firmy jest odporny na wodę słoną. Więc bez problemu można zabrać ponton nad morze do Chorwacji i cieszyć się pływaniem.

  Każdy motorowy ponton Kolibri posiada kategorię projektową „C”. To jest wpisane w dokumentach z pontonem oraz jest wpisany w tabliczce która jest wklejona na burcie pontonu.
  Przepisy mówią że pontony kategorii „C” to są jednostki przeznaczone do rejsów na wodach przybrzeżnych, dużych zatokach, zalewach, jeziorach i rzekach, gdzie może wystąpić siła wiatru do 6o w skali Beauforta włącznie i znacząca wysokość fali do 2 m włącznie.
  Kiedy zabieramy ponton nad morze to trzeba zwrócić uwagę na bezpieczeństwo.

  Warto też zwrócić uwagę też na kolorystykę pontonu. Na południu słońce jest bardziej gorące i dlatego preferowane są jasne kolory pontonu. Z ciemnym nic się nie stanie ale burty będą gorące.

  Jeśli macie Państwo zapytania, zawsze możesz zobaczyć naszą stronę wiedzy i zadasz tam swoje zapytanie. Damy odpowiedź tak szybko jak to jest możliwe.

  Co sądzisz na ten temat?

  Napisz komentarz. Twój e-mail nie będzie pokazany

  *

  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatnośći. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. x